Zawód lekarza dentysty

Author: admin  //  Category: Bez kategorii

Zawód lekarza stomatologa jest obecnie uważany za jedną z najbardziej poważanych i szanowanych profesji. Wiąże się ona bowiem z bardzo dobrym wykształceniem, doświadczeniem, a co za tym idzie także wysokimi zarobkami. Dentysta, który fachowo wykonuje swoje usługi poszczycić się może szerokim gronem wiernych pacjentów.
Profesjonalnie mówiąc lekarz stomatolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób zębów. Oprócz tego do jego zadań należą dbanie o dziąsła, przyzębia i błonę śluzową jamy ustnej pacjenta. Posiada on również uprawnienia do odbudowy brakującego uzębienia, co czyni się za pomocą protez.
Nie tak łatwo jednak zostać lekarzem dentystą. Wcześniej trzeba bowiem uzyskać specjalistyczne wykształcenie. Są to obowiązkowo studia stomatologiczne ukończone na wydziałach lekarskich różnych uniwersytetów bądź też akademii medycznych. Podczas trwania nauki konieczne jest oprócz tego odbycie praktyk w szpitalu lub gabinecie stomatologicznym. Dopiero później można starać się o dyplom i prawo do wykonywania zawodu. Natomiast własny gabinet można otworzyć dopiero po kilku latach pracy w zawodzie.
Zawód ten jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem i wiąże się nieodłącznie z różnymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.